Web Tasarım E-Ticaret Hosting - Domain Arama Motorlarına Kayıt ve Optimizasyon İnternette Reklam Referanslar İletişim
Arama Motorları KayıtArama Motorları Neden Önemli ?

Bir web sitesinin amacı birilerine ve olası müşterilerine ulaşmaktır. Bunun bir çok yolu vardır. Bu yollardan bir tanesi ve belki de internette en önemlisi arama motorlarına sitenizi kayıt etmektir. Arama motorlarına kayıt önemli bir işlemdir ve mutlaka en düzgün şekilde yapılmalıdır.

Web siteleri eğer ziyaretçileri var ise anlamlıdır. Bu ziyaretçi kitlesi sitenin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Belki sadece şirketinizden bir kaç kişinin görmesini ve kullanmasını istediğiniz bir siteniz vardır. O zaman sadece onlara söylemeniz ve adresini vermeniz yeterli olacaktır.

Peki ya hemen herkesin girmesini istediğiniz bir siteniz var ise ne olacak ? Mesela bir ürünün tanıtımını yaptığınız bir siteniz var ve bu ürüne ne kadar çok kişi ulaşırsa siz o kadar kâr edeceksiniz. Bu durumda farklı yöntemler ile sitenizi tanıtmak zorundasınız. Mesela gazetelere reklam verebilir, radyo ve tv kullanabilirsiniz. Bunlar bir maliyettir ve ulaşabileceği kitle sayısı nispeten azdır. Daha hızlı ve pratik bir yöntem arama motorlarına sitenizi kayıt ettirmektir.

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ?

Bu soruya teknik bir bir açıklama yapmak gerekirse, bir sitenin Arama Motorlarına yaptığı kayıt sonrası indekslenmesi ve bulunması için iyi optimize edilmiş olması gerekir. Arama motorları, yapılan kayıt sonrası kayıt edilen sayfa ve takip eden sayfalarda bulunan içeriği okuyup indeksleyebilmek için sitenizi baştan sona gezecek programlar kullanırlar. Bu da demektir ki sadece sitenizi arama motorlarına kayıt etmek yeterli olmayacaktır. İndekslenmek için bir içerik sunmalı ve sitenizin tasarımını da tavsiye edilen özelliklerde olmasını sağlamalısınız. Arama motorlarında üst sayfalarda çıkmak için bir çok kriter vardır. Bu kriterleri sürekli takip ediyor ve uygulamasını başarıyla yapıyoruz.

Yaptığımız her web sitesi çözümlerinde bilinen en meşhur arama motorlarına tarafımızca kayıt yapılmaktadır ve arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlamak için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.